Fotogalerie

Možnosti tvoření poslepu
21.2. 2017 pořádalo Poradenské centrum Okamžiku pod vedením lektorky Kateřiny Kavalírové odbornou besedu s názvem "Tvořivost jako forma relaxace".

Setkání Literárního klubu 2. 2. 2017
2. 2. 2017 se účastníci literárního klubu společně ponořili do tmy. Tématem tohoto setkání byla TMA v různých podobách.

Workshop POSLEPU pro společnost Marionnaud
12. 1. 2017 si zájemci z řad zaměstnanců našeho sponzora společnosti Marionnaud mohli vyzkoušet pod vedením nevidomé lektorky Alice Horné techniky hmatového modelování pro nevidomé.

Vánoční setkání klientů a dobrovolníků
7. 12. 2016 se konalo tradiční Vánoční setkání klientů a dobrovolníků našeho dobrovolnického centra. Akce se opět uskutečnila v „Naší kavárně“ v Thomayerově nemocnici. Na programu bylo oceňování dobrovolníků a promítnutí medailonku jednoho z našich seniorských dobrovolníků. O hudební doprovod se postarali Ráchel Skleničková a Jakub Blažek.

Workshop pletení šál na hrábích
30. 11. 2016 proběhl první ze série workshopů pletení šál netradiční technikou z bambulkové příze.

Letní setkání klientů a dobrovolníků 2016
6. 9. 2016 se na Habrovce uskutečnilo již tradiční setkání klientů a dobrovolníků. Program připravený Janou Vachulovou a Lucií Magerovou z Rané péče EDA pod názvem „Koktejlové babí léto“ všechny přítomné opravdu zaujal.

Workshop POSLEPU
24. 8. 2016 si zájemci z řad vidících i nevidomých mohli vyzkoušet pod vedením nevidomé lektorky Libuše Petrašové techniky hmatového modelování pro nevidomé.

Výstava nových prací z Hmateliéru
V Hmateliéru vznikly díky novému projektu „Karel IV. a jeho doba očima nevidomých a pro nevidomé“ zajímavé reliéfy, které byly vystaveny v první půlce června 2016 na výstavě „Doba Karla IV. očima dětí a rukama nevidomých sochařů“ v GALERII PERLA.

Beseda „Cestování zrakově postižených – každodenní i nevšední“
19. května 2016 pořádalo naše Poradenské centrum besedu s lektorkou PhDr. Kateřinou Kavalírovou.

Výcvik nových dobrovolníků v květnu 2016
Ve třech květnových podvečerech probíhalo v dobrovolnickém centru školení nových dobrovolníků pro pomoc nevidomým. Druhá část výcviku je věnována praktickému nácviku doprovázení nevidomých v exteriéru i interiéru.

Vernisáž výstavy fotografií Elišky Rafajové a křest brožury
28. 4. 2016 proběhl křest naší brožury „Nevidomí rodiče a jejich zkušenosti“ spojený s vernisáží výstavy fotografií Elišky Rafajové pod názvem „Mám nevidomé rodiče“. Fotografie vznikly pro potřeby brožury a zachycují každodenní život čtyř rodin nevidomých rodičů, s nimiž jsou v brožuře vedeny rozhovory.

Vánoční setkání klientů a dobrovolníků
15. 12. 2015 - V pondělí 7. prosince 2015 se konalo tradiční Vánoční setkání klientů a dobrovolníků našeho dobrovolnického centra. Akce se opět uskutečnila v „Naší kavárně“ v Thomayerově nemocnici, kde se nás sešlo celkem 38. Pro každého byl nachystán výborný dortík a horká brusinka na zahřátí. I letos jsme oceňovali vybrané dobrovolníky a proběhl také křest nové brožury Manuál pomoci nevidomým, jehož kmotrou se stala ředitelka Nadace O2 Jitka Heřmanová. Hudebně nás večerem provedl mladý nevidomý umělec Radim Vojtek, který v nás příjemně navodil vánoční atmosféru.
Beseda o terapeutických psech
7. 10. 2015 - Beseda s názvem Asistenční pes – aby život nebyl pod psa s lektorkami z Pestré společnosti, o.p.s.

1. ročník Play Fair festivalu
12. 9. 2015 - 1. ročník Play Fair festivalu se povedl a my z Okamžiku jsme měli pro návštěvníky připravenou spoustu her.

Letní setkání klientů a dobrovolníků
8. 9. 2015 - Zahradní slavnost spojená s Letním setkáním klientů a dobrovolníků se uskutečnila u příležitosti 15. výročí založení Okamžiku, v areálu kostela sv. Františka na Habrovce.

„KŘÍŽOVÁ CESTA RUKAMA NEVIDOMÝCH SOCHAŘŮ“
6. 9. 2015 - Vernisáž výstavy „KŘÍŽOVÁ CESTA RUKAMA NEVIDOMÝCH SOCHAŘŮ“ v kostelíku sv. Máří Magdalény, který se nachází v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy na výstavu.

Setkání k 15. výročí Okamžiku
16. 6. 2015 - Setkání k 15. výročí Okamžiku. V úterý 16. června 2015 proběhla v kavárně Elpida první ze dvou akcí k 15. výročí založení Okamžiku. Přátelského posezení se zúčastnili zakladatelé Okamžiku, společně s některými z jeho příznivců, podporovatelů, pracovníků, spolupracovníků, klientů, dobrovolníků.

Keramika poslepu!?
13. 6. 2015 - Akci Keramika poslepu!? pořádal Hmateliér ve spolupráci s MČ Prahy 7 v prostorách dvora Milady Horákové 55 (Praha 7).

Beseda Vodicí pes – možnosti, výhody i nevýhody
11. 6. - Držitele vodicích psů i ty, kteří o jeho pořízení teprve uvažují, jsme ve čtvrtek 11. června v Okamžiku přivítali na besedě Vodicí pes – možnosti, výhody i nevýhody. Dvanáct účastníků si vyslechlo přednášku dlouholetého držitele vodicích psů Petra Kyncla a využilo možnosti diskutovat témata spojená výchovou, výcvikem, dovednostmi a péčí o vodicího psa.

Vernisáž výstavy NEVIDĚNÝ SVĚT
3. 6. 2015 - Vernisáž výstavy NEVIDĚNÝ SVĚT, kterou pořádal Okamžik a Městská část Praha 3 v Galerii pod radnicí (Havlíčkovo nám. 9, Praha 3).

Prezentace Okamžiku a projektu „Práce pro osoby se zrakovým postižením v Praze“
11. 5. 2015 - Prezentace Okamžiku a projektu „Práce pro osoby se zrakovým postižením v Praze“, který je podpořen z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita na akci Podporujeme Neziskovky v DBK Praha.

Fotky z tréninkových seminářů
11. 4. 2015 - Fotky z tréninkových seminářů pořádaných v rámci aktivity 5 projetu „Práce pro osoby se zrakovým postižením v Praze“, který je podpořen z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita.

Slavnostní zahájení výstavy s názvem Malíř s bílou holí
16. 1. 2015 - Šestaosmdesátiletý Ladislav Macháček trpěl od mládí oční vadou, která ho před šesti lety definitivně připravila o zrak. I přes svůj handicap celý život maloval a zásluhou Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci a online galerie Young Real Art se nyní dočkal sedmé výstavy svých děl.

Tradiční Vánoční setkání klientů a dobrovolníků
9. 12. 2014 se v „Naší kavárně“ konalo již tradiční Vánoční setkání klientů a dobrovolníků. Na akci za námi dorazilo celkem 36 účastníků. Hudebně nás večerem provedla mladá talentovaná klavíristka a skladatelka Ráchel Skleničková.

Tady stojíte dost blbě
Ve středu 10. září 2014 v kavárně hotelu ILF proběhl křest knihy Miroslava Michálka Tady stojíte dost blbě.

Letní setkání klientů a dobrovolníků 2014
4. září 2014 se na Habrovce uskutečnilo již tradiční setkání klientů a dobrovolníků. Program připravený Janou Vachulovou a Lucií Magerovou z Rané péče EDA nás všechny zavedl zpět do dětství. Na fotografiích se můžete podívat, že kromě her se našel čas i na společné posezení a popovídání.

Beseda „Jak na to v oblékání“ se známou módní návrhářkou Helenou Fejkovou
2.7.2014 - Nejen dámské osazenstvo, ale i jeden muž využili možnosti zúčastnit se setkání s módní návrhářkou Helenou Fejkovou. Účastníci v plně obsazené klubovně Okamžiku zahrnuli paní Fejkovou dotazy. Kdo se odvážil, mohl si vybrané modely i vyzkoušet. Ostatní si osahali různorodé typy materiálů a látek, vzorů i střihů.

Bambiriáda květen 2014
22.- 25. května se uskutečnil 16. ročník Bambiriády, již tradičně na Vítězném náměstí „Kulaťáku“. Na společném stánku Okamžiku a Nadace Leontinka, se děti seznámili s bílou holí, hmatovým dominem a hmatovými knížkami, spolu s rodiči si vyzkoušely plnění úkolů po slepu, luštění Braillova písma, rozpoznávání hmatových reliéfních obrázků nebo si zahráli hmatové pexeso.

Výcvik dobrovolníků květen 2014
Ve třech květnových podvečerech probíhalo v dobrovolnickém centru školení 10 nových dobrovolníků pro pomoc nevidomým. Za toto pololetí se tak naše řady rozrostly o dalších 32 dobrovolníků.Ve druhé části výcviku se věnujeme praktickému nácviku doprovázení nevidomých v exteriéru i interiéru.

Vernisáž v hotelu ILF
6.5. 2014 představil Okamžik společně s hotelem ILF na vernisáži výstavy nevidomých sochařů NASLEPO díla nevidomých keramiček z ateliéru a dílny hmatového modelování Hmateliér a fotografie zrakově postižené fotografky Jany Morávkové, které dokumentují vznik těchto děl.

Tréninkové semináře konzultantů začleňování nevidomých
Naše sdružení pořádá v rámci projektu "Podpora začleňování osob s těžkým zrakovým postižením na pracovní trh" podpořeného z Operačního programu Praha – Adaptabilita zdarma na pražských školách semináře "Neviděný život aneb svět beze zraku". Tyto semináře vedou odborně vyškolení zrakově postižení lektoři a na základě osobní zkušenosti seznamují studenty s některými pojmy a údaji týkajícími se zrakového postižení, s důsledky ztráty zraku a způsoby jejich překonání i praktickými doporučeními pro bezpečné doprovázení a pro oboustranně příjemnou komunikaci s nevidomými.

NGO Market 2014
25.4 2014 Okamžik se účastnil již tradičního veletrhu neziskovek NGO Market, který se i v letošním roce konal v Národní technické knihovně v Praze a představilo se na něm přes 200 neziskových organizací. Více se o veletrhu dozvíte v reportáži Hany Kosové.

Český internet pomáhá
15. 4. 2014 proběhlo závěrečné zhodnocení společného projektu Konta Bariéry a Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci s názvem Český internet pomáhá, do něhož se mohl zapojit každý pomocí webu a pár kliknutí na něm. Část peněz z vybraného více než půl milionu korun půjde na naše dobrovolnické centrum a výcvik nových dobrovolníků pro klienty seniory.

Vánoční setkání klientů a dobrovolníků
10. 12. 2013 se konalo tradiční Vánoční setkání klientů a dobrovolníků. Akce se uskutečnila v „Naší kavárně“, kam za námi dorazilo celkem 29 účastníků. Jako každý rok jsme oceňovali vybrané dobrovolníky, kteří se v dobrovolnickém centru výrazně angažovali a připraven byl i malý kvíz o ceny s otázkami o dobrovolnickém centru. Hudebně nás večerem provedl Jiří Šámal, který všem představil velmi netradiční hudební nástroj Hang Drum, na který jsme poté s menšími či většími úspěchy zkoušeli hrát.

Výstava NASLEPO v Galerii POD RADNICÍ
6. 11. 2013 proběhla vernisáž výstavy NASLEPO v Galerii POD RADNICÍ. Na této výstavě, kterou Okamžik pořádal společně s Městskou částí Prahy 3, jsme představili díla nevidomých sochařů a zrakově postižené fotografky Jany Morávkové.

Exkurze a besedu s ředitelem KTN p. Bohdanem Roulem
31. 10. 2013 jsme spolu s 8 klienty Poradenského centra a jejich průvodci navštívili Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé K. E. Macana. Součástí návštěvy byla beseda s ředitelem knihovny p. Bohdanem Roulem a exkurze do výrobních prostor, kterými nás provedl vedoucí výrobně - technického úseku pan František Bláha.

První společná lekce účastníků Školy lezení pro nevidomé a slabozraké v Praze.
1.10.2013 - Na lezecké stěně BigWall proběhla první společná lekce lezení na stěně pro nevidomé a slabozraké lezce. Další lekce již probíhaly nejen v Praze, ale i v dalších městech např. v Českých Budějovicích, Plzni, Zlíně, Olomouci, Bratislavě, či v Popradu a to vždy dle zájmu účastníků.

Charitativní akce na podporu našeho sdružení s hvězdným obsazení i účastí
19.09.2013 - Podívejte se, jak si hvězdná sestava barmanů i návštěvníci Mlýnské kavárny užívali charitativní akci Vypito Nadace Taťány Kuchařové.Výtěžek z vypitých drinků věnovala nadace Krása pomoci na nákup Braillovy tiskárny pro naše sdružení.
Letní setkání klientů a dobrovolníků 2013
20. června 2013 se uskutečnilo tradiční Letní setkání klientů a dobrovolníků na Habrovce.
Dobrovolnice Okamžiku převzala Křesadlo pro rok 2012
Slavnostní předávání cen pro "obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci", proběhlo v úterý 19. března 2013 v rezidenci primátora hl. města Prahy.
Anna Polívková a Okamžik na akci Svatební show Praha
Koncem minulého roku nás cesty svedly dohromady s Annou Polívkovou a ona se stala patronkou Okamžiku.
Vánoční setkání Dobrovolnického centra v Naší kavárně
Dne 12. 12. 2012 se uskutečnilo v Naší kavárně, kterou provozuje sdružení Lékořice při Thomayerově nemocnici, tradiční vánoční setkání klientů a dobrovolníků.
Beseda s O. Štěpánovou - A. Markowitz
27. 11. 2012 představila svoji novou knihu „Medaile za ztraceného Boha“.
Letní setkání na Habrovce
11.9. 2012 se uskutečnilo tradiční Letní setkání klientů a dobrovolníků.
Zahájení výstavy M. Machalové-Jánošíkové na Staroměstské radnici
12. července 2012 byla v Brožíkově sále na Staroměstské radnici v Praze zahájena výstava PRAHA FOTOGRAFICKÁ a v rámci ní výstava nevidomé sochařky Marianny Machalové – Jánošíkové, kterou upořádalo naše sdružení.
Fotky z vernisáže nevidomé sochařky
Dne 4. 6. 2012 byla v galerii Vysočanské radnice zahájena haptická výstava nevidomé sochařky Marianny Machalové- Janošíkové nazvaná POHLAZENÍ.
Zážitkový kurz pro naše dobrovolníky
24. dubna pořádalo Dobrovolnické centrum Okamžiku pro odvážné dobrovolníky kurz: SAMOSTATNÝ POHYB A ORIENTACE V TERÉNU BEZE ZRAKU.
Premiéra divadla Potmě v Kolowratu
6. března 2012 se na scéně Divadla Kolowrat uskutečnila premiéra nového projektu Studia DAMÚZA pod názvem Cesta kolem světa za absolutní tmy.
Vánoční setkání Dobrovolnického centra v Krásných ztrátách
Dne 14.12.2011 se v Krásný ztrátách uskutečnilo tradiční vánoční setkání klientů a dobrovolníků.
Kurz Osvětový pracovník a konzultant pro zpřístupňování prostředí osobám s těžkým zrakovým postižením
Na podzim 2011 proběhl v Okamžiku již druhý běh kurzu "Osvětový pracovník a konzultant".
Okamžik na akci Léto babí v Posázaví
Trh chráněných dílen na Sázavském ostrově dne 28.9.2011
Letní setkání Dobrovolnického centra
30.8. 2011 se uskutečnilo tradiční Letní setkání klientů a dobrovolníků na Habrovce.
Vernisáž výstavy Praha fotografická spojené s naším projektem NASLEPO
Slavnostní zahájení výstavy 15. ročníku soutěže Praha fotografická, které se uskutečnilo ve čtvrtek 18. srpna 2011 v Brožíkově síni Staroměstské radnice.
Okamžik na Trhu chráněných dílen v Kouřimi
V sobotu 25. června se HMATELIÉR již podruhé úspěšně prezentoval na Trhu chráněných dílen v Kouřimském skanzenu.
11.4.2011 se uskutečnila druhá část školení nových dobrovolníků
Tato část byla věnovaná praktickému nácviku doprovázení nevidomých v exteriéru i interiéru.
Cyklus besed s Tomášem Prouzou: Jak bezpečně zacházet se svými financemi
Cyklus určený osobám se zrakovým postižením proběhl ve čtyřech termínech v únoru a březnu 2011.
Předvánoční setkání Dobrovolnického centra
13.12. 2010 jsme se sešli s našimi klienty a dobrovolníky v salonku baru Krásný ztráty.
Obchodní centrum DBK podpořilo Okamžik
Dárky pro Okamžik pod Strom splněných přání 2010.
Beseda s Jiřím Mojžíškem v Price Waterhouse Coopers
4. října 2010 proběhla beseda s názvem „Netradiční přístupy a metody usnadňující sebeobsluhu lidí se zrakovým postižením“, kterou pořádalo Poradenské centrum.
Fotografie z čtení z knih vydaných Okamžikem
16. září 2010 v rámci 6. Divadelní pouti bez bariér v Divadle loutek Ostrava 16.9. proběhl pořad Nevídané okamžiky - čtení z prózy a poezie zrakově postižených autorů – z knih vydaných sdružením Okamžik.
Trh chráněných dílen v Kouřimi
10. července 2010 se náš Hmateliér zúčastnil V. setkání chráněných dílen v Muzeu lidových staveb v Kouřimi. Byly k vidění ukázky jednotlivých tradičních řemesel doplněné zajímavým uměleckým programem. Klientky Hmateliéru předvedli práci s hlínou podle Axmanovi techniky hmatového modelování.
Okamžik trvá 10 let
Dne 15.června 2010 v prostorách klubu PWC oslavil Okamžik desetileté výročí. Na akci OKAMŽIK TRVÁ 10 LET jsme se setkali s lidmi, kteří nás za ta léta nějakým způsobem podpořili a poděkovali jim.
Vernisáž výstavy NASLEPO
10.6. 2010 se v galerii Eceterra v suterénu Deylovy konzervatoře konala vernisáž hmatové výstavy soch, objektů a haptických pomůcek pod názvem NASLEPO. Tento projekt Okamžiku byl realizován s pomocí příspěvku Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.
© Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz