Popis trasy od metra Pankrác do sídla Okamžiku, Na Strži 1683/40

Pokud pojedete metrem z centra je výhodné cestovat v zadní části vlaku, ovšem ne úplně v posledním vagonu, ale v předposledním. Z nástupiště vedou nahoru do haly dvoje eskalátory na obou stranách nástupiště, vy potřebujete vyjet těmi v úrovni druhých dveří předposledního vagonu vlaku.

Vystoupíte-li z vlaku na konci předposledního vagonu, půjdete několik kroků rovně s metrem za zády a pak se dáte vpravo na eskalátory. Cestou můžete potkat sloup oddělující nástupní část perónu od prostřední. Pozor, nahoru obvykle jezdí levé rameno eskalátoru. Vyjedete nahoru a dáte se vlevo a po pár krocích se opět otočíte doleva. Ocitnete se tak vlastně v protisměru a eskalátory budete mít po levé ruce. Po zhruba 2 metrech projdete sloupky označující placený prostor a po dalších 3 metrech budou skleněné dveře. Za nimi se dáte vpravo a hned ještě jednou vpravo k výstupu směrem do ulice Na Strži. Vlevo jsou pevné schody, vpravo je jedno rameno eskalátoru jedoucího nahoru.

Nad schodištěm pokračujte rovně. Vlevo je hlavní silnice vpravo obchodní centrum Arkády Pankrác. Můžete využít zídky po vaší pravici, která navazuje na eskalátory. Po zhruba 4 metrech tato zídka přejde v dlouhé schodiště, i to vám může sloužit jako vodící linie – držte si ho po pravé ruce. Po zhruba 16 metrech přejdete pás reliéfní dlažby, vedoucí k přechodu přes silnici ulice Na Pankráci po vaší levici. Vy pokračujte se schodištěm po pravici. Po dalších asi 4 metrech schodiště vpravo skončí, pozor, na jeho konci bývá odpadkový koš. Za schodištěm je opět zídka, před kterou je nízkým obrubníkem ohraničený prostor tvořící obdélník. Podél obrubníku tedy půjdete zhruba metr doleva a pak opět doprava – tedy v původním směru, asi 2 metry. Pak obrubník uhýbá doprava. Vy půjdete rovně asi 6 metrů přes volné prostranství k trávníku před vámi. Pozor, jedná se o příjezdovou silnici ke kancelářím, výjimečně po ní může projet automobil. Dojdete tedy k trávníku. Místy je nahrazen malými kamínky. Otočíte se doleva a s trávníkem po pravé ruce půjdete asi 5 metrů na jeho konec. Zde se dáváte vpravo. Půjdete po chodníku se silnicí po levé ruce a zelení, a zpočátku i drobnými kamínky po pravé.

Pokud chcete, můžete se také od schodiště vydat po reliéfní dlažbě doleva k přechodu a u něj zabočíte doprava a půjdete se silnicí po levé ruce po chodníku.

Jdete tedy po chodníku směr ulice Na Strži. Vlevo máte hlavní silnici vpravo zeleň a občas lavičky. Po zhruba 70 metrech se zeleň po vaší pravici stočí doprava, vy se též dáte doprava. Po dalších 10 metrech budou vpravo dvě lavičky a za nimi bude reliéfní pás, který vás dovede na přechod po vaší levici. Je to přechod přes ulici Na Strži, uprostřed je rozdělen ostrůvkem. Za přechodem se dáte doprava a půjdete ulicí Na Strži se zelení po levé ruce a silnicí po pravé ruce. Po vaší levici je zpočátku parčík, zeleň proto není souvislá, do chodníku vystupují keře. Minete jeden chodníček vlevo a asi po 50 metrech od přechodu bude vlevo odbočovat velmi široký chodník. Ten se hned v tomto místě dělí na dvě větve, přičemž vy potřebujete jít tou více vpravo. Proto je dobré neodbočovat doleva hned, ale chodník po vaší levici přejít jako byste chtěl pokračovat dále ulicí na Strži, a teprve u trávníku a nízkého kovového zábradlí na druhé straně odbočit doleva, se zábradlím a trávníkem po pravé ruce. Ujdete asi 25 metrů se zábradlí po pravici, pak ho vystřídá zídka. Pokračujte se zídkou po pravici na nájezd, chodník zde mírně stoupá. Po 12 metrech zídka vpravo skončí a vy se dáte doprava. V tuto chvíli je asi 15 metrů před vámi vchod do budovy. Hned za zídkou jsou dva velké květináče, ty nechte po pravici. Cestou k budově potkáte ještě další čtyři květináče po pravé straně, vlevo od vás je volné prostranství. Po asi 15 metrech dojdete k nájezdu, který vede ke vchodu, pokračujete po něm ještě asi 5 metrů rovně až k posuvným dveřím na fotobuňku.

Okamžik sídlí ve 4. patře.

Popis trasy vytvořili pracovníci Navigačního centra SONS ČR.

© Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz