Poptávky klientů na dlouhodobou spolupráci

 • Prakticky nevidomá žena (49 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na nákupy, na úřady, občas ji doprovodila k lékaři nebo na kulturní akci. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně v odpoledních hodinách. Klientka bydlí na Praze 5 (Barrandov), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy. Ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy.


 • Zcela nevidomý muž (46 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) pro společné hraní a procházky s malou dcerou (5 let). Frekvence setkávání 1x týdně – 1x za 14 dní o víkendech. Klient pracuje jako učitel hudby. Mezi jeho záliby patří především rodina, se kterou bydlí na Praze 11 (Chodov). Klient má vodicího psa.


 • Zcela nevidomý muž (36 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) pro společné procházky po Praze nebo v přírodě a návštěvy kulturních akcí (divadla, koncerty). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní dle domluvy. Klient pracuje jako zpěvák a klavírista a mezi jeho zájmy patří hudba, sport (běh, plavání, běžky) a četba. Bydlí na Praze 5 (Stodůlky).


 • Prakticky nevidomá žena (65 let) hledá mladou dobrovolnici ženu, ideálně studentku VŠ humanitního směru, která by ji doprovázela na pochůzkách po Praze a na nákupy. Klientka by uvítala i občasné doprovody na kulturní akce. Mezi její koníčky patří četba, divadlo, kino, výtvarné umění nebo také vážná hudba. Frekvence setkávání je 1x týdně ve všední dny v odpoledních hodinách (mezi 14.00 - 17.00 hod.). Klientka bydlí na Praze 4 (Michle).


 • Prakticky nevidomá žena (57 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by jí předčítal literaturu v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Příležitostně by uvítala i doprovod na různé přednášky. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní. Klientka se zajímá o literaturu z různých oborů, hudbu a divadlo. Bydlí na Praze 14 (Kyje).


 • Žena se zbytky zraku (42 let) hledá dobrovolníka podobného věku (ženu nebo muže), který by s ní chodil na výstavy, koncerty nebo na jiné kulturní akce. Občas by ráda zašla na procházku po Praze, vyrazila na hrad nebo na zámek. Frekvence setkávání je 1x - 2x měsíčně ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klientky patří sběr autogramů, plavání, jízda na kole a příroda. Klientka bydlí na Praze 8 (Trója).


 • Zcela nevidomý muž (50 let) hledá komunikativního dobrovolníka (ženu nebo muže), který by si s ním šel zaplavat, projel se na tandemovém kole nebo vyrazil do přírody na procházku či výlet. Klient uvítá také občasnou návštěvu koncertů. Frekvence setkávání je 1x týdně ve středu nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří příroda, hudba (folk, country) a plavání. Klient bydlí na Praze 9 (Klánovice).


 • Prakticky nevidomá seniorka (76 let) hledá dobrovolnici ženu, která by jí vypomohla v domácnosti při třídění a popisování věcí (léky, oblečení, kuchyně), uvítá i pomoc při předčítání korespondence, při práci na počítači, se Skypem a při tisku. Klientka má zájem i o doprovody na nákupy. Frekvence setkávání by byla dle možností dobrovolnice 1x týdně - 1x za 14 dní (pondělí, středy a pátek pouze odpoledne, ostatní dny kdykoliv). Paní dříve pracovala jako telefonistka, její zálibou je především hudba. Bydlí na Praze 3 (Žižkov).


 • Zcela nevidomý muž (46 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na příležitostné nákupy, pomoc s výběrem zboží, pochůzky po Praze a pomoc při vyřizování drobnějších administrativních záležitostí. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendech dle domluvy. Klient pracuje jako lektor počítačových dovedností pro nevidomé, zajímá se o kulturu a rád sportuje (cyklistika, turistika). Bydlí na Praze 13 (Stodůlky).


 • Žena se zbytky zraku (68 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat do plaveckého bazénu Jedenáctka (Chodov). Frekvence setkávání je 1x týdně ve čtvrtek nebo v pátek mezi 13.00 - 15.00 hod. Průvodce platí zvýhodněné poloviční vstupné. Klientka bydlí na Praze 11 (Chodov) a pracuje jako psycholožka.


 • Prakticky nevidomá žena (54 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní chodil na procházky, doprovodil ji k lékaři nebo na nákup. Frekvence setkávání 1x za týden v průběhu dne. Klientka bydlí na Praze 8 (Kobylisy).


 • Prakticky nevidomý muž (70 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na projížďky na tandemovém kole. Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Klient pracoval jako šéfredaktor časopisu Zora a žije na Praze 11 (Háje).


 • Prakticky nevidomý muž (34 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který umí anglicky a měl by chuť s klientem pracovat na jeho jazykovém zdokonalování. Klient je středně pokročilý, pravidelně navštěvuje kurzy angličtiny a rád by našel někoho, kdo by s ním konverzoval, opakoval gramatiku apod. Frekvence setkávání je 1x týdně - 1x za 14 dní v odpoledních hodinách (cca od 17.00 hod.). Klient pracuje jako IT technik a mezi jeho zájmy patří sport, cestování, literatura, hudba a počítače. Bydlí na Praze 4 (Chodov).


 • Zcela nevidomý muž (41 let) hledá dobrovolnici ženu pro společné vycházky a koncerty. Dále uvítá, kdyby společně s dobrovolnicí vyhledali nějaké akce v Praze, na které by mohli vyrazit. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní. Mezi jeho záliby patří auta, poslech rádia, technika (mobilní telefony, digitalizace TV a rozhlasu), tandem nebo plavání. Klient je mimopražský, ale do Prahy pravidelně dojíždí.


 • Zcela nevidomá žena (61 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní podnikala delší výlety mimo Prahu (kolem 16-20 km). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní o víkendech. Klientka bydlí na Praze 10 (Horní Měcholupy) a mezi její zájmy patří zpěv a turistika.


 • Prakticky nevidomý muž (45 let) a jeho zcela nevidomá žena (45 let) hledají dobrovolníka (ženu nebo muže), který by je doprovázel do sauny. Občas by do sauny vyrazil jen klient nebo klientka, v tom případě by setkání probíhala v odpoledních hodinách, pokud by dvojice šla společně, preferovali by dopolední hodiny. Sraz s dobrovolníkem by byl kdekoli v blízkosti metra, frekvence potkávání 1x měsíčně. Manželé do Prahy dojíždějí. Oba mají vodicího psa. Dobrovolník by měl vstup do sauny zdarma.


 • Klient se zbytky zraku (24 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrazil na procházku do přírody, na rockový nebo popový koncert nebo si s ním šel zaběhat. Frekvence setkávání je 1 x týdně - 1 x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendu. Klientovy záliby jsou např. herectví, hraní na bicí, psaní textů a sport. Bydlí na Praze 9 (Černý Most) a má staršího vodicího psa, který už ho ale doprovází jen zřídka.


 • Zcela nevidomý muž (64 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním chodil na různé kulturní akce, především hudebního charakteru (mimo opery). Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendech (v závislosti na konání akcí). Mezi klientovy zájmy patří hudba, zahrádkaření a práce s keramikou. Bydlí v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina (P-6), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy.


 • Zcela nevidomá žena (29 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní chodil běhat, případně s ní vyrážel na procházky či delší výlety. Frekvence setkávání je 1 x týdně - 1 x za 14 dní v pátek nebo jiný den dle domluvy. Klientka do Prahy pravidelně dojíždí z Mladé Boleslavi na Černý Most, kde by se i ráda setkávala. Pracuje jako masérka a lektorka portugalštiny a mezi její zájmy patří sport, kultura a literatura. Má vodicího psa, který ji doprovází při všech aktivitách.


 • Prakticky nevidomá žena (39 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a s její dcerou (9 let) vyrážel na delší procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu). Klientka má dále zájem o výlety na tandemovém kole. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s rodinou na Praze 15 (Hostivař).


 • Zcela nevidomá žena (41 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku, na výlet nebo na nějakou kulturní akci. Dle zájmu dobrovolníka uvítá doprovod i při sportovních aktivitách (tandem, plavání). Frekvence setkávání je 1x měsíčně, ideálně o víkendu. Klientka se zajímá o psychologii a folkovou hudbu, má ráda zvířata a bydlí na Praze 14 (Černý Most).


 • Zcela nevidomá žena (58 let) by se ráda setkávala s komunikativní dobrovolnicí menšího vzrůstu, kterou baví nakupování všeho druhu (hlavně potraviny, drogérie a oblečení). Paní pracuje jako psychiatrička a chtěla by se potkávat 1x za 14 dní v odpoledních hodinách, někdy i v průběhu dne. Klientka bydlí na Praze 10 (Michle) a pracuje na Karlově náměstí.


 • Zcela nevidomá seniorka (80 let) by se ráda setkávala s dobrovolnicí ženou, která by s ní 1x za 14 dní vyrazila na procházku po okolí v blízkosti bydliště. Klientka vystudovala obchodní školu a pracovala jako korespondentka. Mezi její zájmy patří koncerty vážné hudby, ruční práce (pletení, háčkování), příroda, ráda jezdí na chatu. Klientka bydlí na Praze 10 (Záběhlice).


 • Prakticky nevidomá žena (40 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila do saunového světa Saunia v Nových Butovicích (OC Galerie Butovice). Frekvence setkávání je 1 x za 14 dní v úterý nebo pátek odpoledne. Klientka pracuje v Národní radě zdravotně postižených a jako lektorka. Mezi její záliby patří především plavání a zpěv. Bydlí na Praze 12 (Kamýk).


 • Prakticky nevidomá žena (49 let) by se ráda setkávala s dobrovolnicí ženou, která by s ní vyrážela na kulturní akce. Klientka má zájem např. o divadlo, kino nebo folkové koncerty. Občas by ráda vyrazila i do kavárny, čajovny či na akce Okamžiku nebo Nadace Artevide. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní dle možností dobrovolnice. Mezi zájmy klientky patří zpěv, hra na klávesy, četba románů a studium angličtiny. Klientka bydlí na Praze 5 (Zličín) a pracuje ve středisku Dědina jako tkadlena.


 • Paní se zbytky zraku (66 let) hledá aktivní dobrovolnici ženu, se kterou by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce, ve všední dny či o víkendu (uvítá i pomoc při plánování ze strany dobrovolnice). Frekvence setkávání je 1x týdně - 1x za 14 dní. Paní se zajímá o historii staré Prahy a bydlí na Praze 14 (Černý Most), ale po městě se pohybuje samostatně.


 • Zcela nevidomá maminka (34 let) by se ráda potkávala s dobrovolnicí ženou, která by společně s ní a jejími třemi dcerkami (9 let, 7 let a 4 roky) zašla na dětské hřiště nebo krátkou procházku. Také uvítá společnost při hraní a předčítání knížek se starší holčičkou. Ráda využije i občasnou pomoc při doprovodech po okolí k lékaři nebo na nákupy. Frekvence setkávání 1x týdně nebo za 14 dní v odpoledních hodinách. Klientka bydlí na Praze 9 (Černý Most).


 • Zcela nevidomý muž (46 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na projížďky na tandemovém kole po Praze i okolí. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní o víkendech. Klient pracuje jako lektor počítačových dovedností pro nevidomé, zajímá se o kulturu a rád sportuje (cyklistika, turistika). Bydlí na Praze 13 (Stodůlky).


 • Zcela nevidomý muž (64 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na procházky v okolí jeho bydliště. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Klient dříve pracoval v oblasti IT, mezi jeho záliby patří četba, počítač a dobré jídlo. Bydlí společně s manželkou a malou dcerou na Praze 17 (Řepy).


 • Zcela nevidomá paní (42 let) hledá dobrovolnici ženu, se kterou by mohla zajít do divadla, na koncert nebo na výstavu. Ráda by také vyrazila na procházku nebo výlet, příležitostně by uvítala i doprovod na nákup. Klientka pracuje jako kartáčnice, baví ji ruční práce, čtení, kultura, vaření i pečení. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny (odpoledne nebo večer) i o víkendu (kdykoliv). Klientka bydlí na Praze 9 (Vysočany).


 • Zcela nevidomý mladý muž (21 let) hledá dobrovolnici ženu pro setkávání, povídání a podnikání různých menších výletů (např. projížďka na lodi). Frekvence setkávání je 1x týdně o víkendech. Klient navštěvuje praktickou školu, mezi jeho zájmy patří technika, doprava a vážná hudba a bydlí s rodinou na Praze 6 (Dejvice).


 • Zcela nevidomá žena (50 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní a jejím vodicím psem chodila na procházky, občas s ní zašla na nákup a uvítala by i pomoc při rukodělných pracích (barvení keramiky, třídění korálků, výběr barev apod.). Ráda by se setkávala 1x za 14 dní kdykoliv během dne ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí na Praze 11 (Chodov).


 • Prakticky nevidomá mladá žena (24 let) by se ráda setkávala s dobrovolníkem (ženou nebo mužem), který by s ní vyrážel na nákupy, procházky se psem, do posilovny či za kulturou (muzikály, koncerty, kino, výstavy). Dle zájmu uvítá i společnost při lukostřelbě. Mezi klientčiny zájmy patří četba (sci-fi a fantasy), práce na počítači a s telefonem, lukostřelba, nakupování a kultura. Frekvence setkávání je 1 x za 14 dní ve všední dny v odpoledních hodinách. Klientka bydlí s nevidomým partnerem na Praze 4 (Kamýk), pracuje jako sociální pracovnice a má vodicího psa.


 • Zcela nevidomá žena (27 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže) na procházky se psem (ne vodicím) v okolí bydliště. Frekvence setkávání je 2 x - 3 x měsíčně ve všední dny mezi 8.00 - 15.00 hod. Mezi zájmy klientky patří počítače, angličtina a hra na varhany, bydlí na Praze 5 (Zbraslav).


 • Zcela nevidomá žena (52 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a její dcerkou (7 let) vyrazil na procházku nebo na výlet. Frekvence setkávání je 1x týdně - 1x za 14 dní v dopoledních hodinách o víkendu. Klientka bydlí s dcerou a manželem na Praze 17 (Řepy). Občas by na procházku s dcerkou vyrazil místo klientky její nevidomý manžel.


 • Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.


  © Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz