Poptávky klientů na dlouhodobou spolupráci

 • Zcela nevidomý muž (23 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila hrát kuželky. Pomoc spočívá v podávání koulí nebo slovní navigaci apod. Klient chce navštěvovat kuželnu ve Vršovicích (Slavia). Frekvence setkávání je 1x týdně ve čtvrtek v čase 15:00-16:00 hod. Klient je mimopražský, ale přes týden pobývá ve středisku pro nevidomé Dědina (P-6). Mezi jeho zájmy patří společenské a deskové hry. Klient má vodicího psa, který ho na tréninky bude doprovázet.


 • Zcela nevidomá žena (81 let) hledá dobrovolnici ženu, která by jí pomáhala s drobnějšími úkony v domácnosti (především pomoc s tříděním a údržbou oblečení a jinými občasnými praktickými záležitosti), vyrazila s ní na příležitostné nákupy (oblečení, věci do domácnosti apod.) nebo na procházku. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní ve všední dny odpoledne. Klientka dříve pracovala jako pedagožka, mezi její zájmy patří hudba, zajímá se o dění doma i ve světě a je aktivní v místním katolickém spolku. Bydlí na Praze 6 (Břevnov).


 • Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní navštěvoval odpolední divadelní představení (především Divadlo Broadway a Hudební divadlo Karlín, po domluvě i jiné scény). Vstupné dobrovolníkovi zaplatí klientka. Za tmy potřebuje klientka doprovodit domů (Praha 13 - Stodůlky). Frekvence setkávání je 1 - 2 x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

 • Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Petynka, Průhonice, Homolka nebo Podolí). Vstupné dobrovolnici zaplatí klientka. Frekvence setkávání je 1x týdně - 1x za 14 dní, v pracovních dnech či o víkendu od cca 9.00 do 17.00 hod. dle světla. Mezi zájmy klientky patří kulturní akce (koncerty, kino, divadlo, procházky a výlety za kulturou). Klientka bydlí na Praze 13 (Stodůlky). Klientka má kombinovanou vadu zraku a sluchu, nosí naslouchadla a má červenobílou hůl.

 • Zcela nevidomý muž (41 let) hledá dobrovolnici ženu, která by jej mohla občas doprovázet při zařizování různých potřebných věcí po Praze. Jedná se například o nákupy, pomoc při půjčování knížek v knihovně, atd. Setkávání by probíhalo na předem domluveném místě v centru Prahy. Klient vystudoval VŠ obor Sociální politika a sociální práce a pracuje jako sociální pracovník. Má rád cestování, hudbu, literaturu a sport. Frekvence setkávání by byla 2 x za měsíc, v pracovních dnech v čase 13 až 16 hodin.


 • Zcela nevidomá žena (31 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by jí asistoval při hraní kuželek (podávání koulí, slovní navigace apod.). Klientka chodí hrát do kuželny na Žižkově (Xbowling Žižkov) a do Vršovic (Slavia). Frekvence setkávání je 1x týdně na nejbližší tramvajové zastávce. Klientka pracuje jako masérka, mezi její záliby patří sport, rocková muzika a posezení s přáteli. Bydlí na Praze 5.


 • Prakticky nevidomá žena (49 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila na nákupy, na úřady, občas ji doprovodila k lékaři nebo na kulturní akci. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně v odpoledních hodinách. Klientka bydlí na Praze 5 (Barrandov), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy. Ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy.


 • Prakticky nevidomá žena (31 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by vyrážel s ní a jejími dvěma syny (3 roky a 5 měsíců) na různé dětské aktivity a na hřiště. Uvítá také pomoc při předčítání dětských knížek, prohlížení obrázků a hraní her. Frekvence setkávání 1 x měsíčně až 1 x týdně kdykoli kromě středy. Klientka bydlí v Praze 5 (Zbraslav), ale na aktivity mimo domov může dorazit i na jiné místo v Praze.


 • Prakticky nevidomá žena (58 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by jí předčítal literaturu (především s náboženskou a ezoterickou tématikou). Místo setkávání je dle domluvy s dobrovolníkem (Městská knihovna na Mariánském náměstí, parky apod.). Frekvence setkávání je cca 3x měsíčně. Klientka se zajímá o literaturu z různých oborů, hudbu a divadlo. Bydlí na Praze 14 (Kyje).


 • Zcela nevidomý muž (50 let) hledá komunikativního dobrovolníka (ženu nebo muže), který by si s ním šel zaplavat, projel se na tandemovém kole nebo vyrazil do přírody na procházku či výlet. Klient uvítá také občasnou návštěvu koncertů. Frekvence setkávání je 1x týdně ve středu nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří příroda, hudba (folk, country) a plavání. Klient bydlí na Praze 9 (Klánovice).


 • Zcela nevidomá maminka (34 let) by se ráda potkávala s dobrovolnicí ženou, která by společně s ní a jejími třemi dcerkami (9 let, 7 let a 4 roky) zašla na dětské hřiště nebo krátkou procházku. Také uvítá pomoc při hraní, předčítání knížek a jiných vizuálních aktivitách (malování, navlékání korálků apod.). Ráda využije i občasnou pomoc při doprovodech po okolí k lékaři nebo na nákupy. Lze se domluvit i na tom, že bude dobrovolnice chodit v časech, kdy je doma jen nejmladší dcerka. Frekvence setkávání je 1x týdně nebo 1x za 14 dní podle domluvy. Klientka bydlí na Praze 9 (Černý Most).


 • Prakticky nevidomá žena (59 let) hledá dobrovolníka (muže nebo ženu), který by s ní 1 - 2 x měsíčně o víkendu chodil na procházky a turistické výlety, včetně účasti na organizovaných naučných akcích. Klientka uvítá i společné nákupy (všední dny odpoledne nebo víkend). Mezi její zájmy patří turistika, četba, divadlo a koncerty. Klientka bydlí na Praze 5 (Hlubočepy) a pracuje jako telefonistka.


 • Zcela nevidomý muž (46 let) hledá dobrovolníka pro společné hraní a procházky s malou dcerou (5 let). Klient by ocenil i občasnou pomoc při skenování dokumentů. Frekvence setkávání je 1x týdně – 1x za 14 dní o víkendech. Klient pracuje jako učitel hudby. Mezi jeho záliby patří především rodina, se kterou bydlí na Praze 11 (Chodov).


 • Zcela nevidomá žena (61 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní podnikala delší výlety mimo Prahu (kolem 16-20 km). Frekvence setkávání je 1x za 14 dní o víkendech. Klientka bydlí na Praze 10 (Horní Měcholupy) a mezi její zájmy patří zpěv a turistika.


 • Zcela nevidomá maminka (31 let) by se ráda potkávala s dobrovolníkem (ženou nebo mužem), který by s ní a jejím 20 měsíčním synem vyrážel na dětská hřiště, do herniček nebo na krátké procházky. Příležitostně by klientka uvítala i pomoc s popisováním věcí v domácnosti nebo nákupy pro dítě (oblečení, boty apod.). Pokud by měl dobrovolník zájem, mohou občas vyrazit i na výlet. Frekvence setkávání je 1x týdně - 1x za 14 dní podle domluvy. Klientka bydlí na Praze 4 (Pankrác).


 • Zcela nevidomý muž (69 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním vyrážel na krátké procházky spojené ideálně s občasným posezením a popovídáním v zahradní restauraci, hospůdce apod. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Mezi zájmy klienta patří hudba a literatura. Dříve pracoval v oblasti realit a bydlí s rodinou na Praze 14 (Černý Most).


 • Prakticky nevidomý muž (45 let) a jeho zcela nevidomá žena (45 let) hledají dobrovolníka (ženu nebo muže), který by je doprovázel do sauny. Občas by do sauny vyrazil jen klient nebo klientka, v tom případě by setkání probíhala v odpoledních hodinách, pokud by dvojice šla společně, preferovali by dopolední hodiny. Sraz s dobrovolníkem by byl kdekoli v blízkosti metra, frekvence potkávání 1x měsíčně. Manželé do Prahy dojíždějí. Oba mají vodicího psa. Dobrovolník by měl vstup do sauny zdarma.


 • Zcela nevidomá maminka (42 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a jejím malým synem (1 rok) 1x týdně vyrazil na procházku, na dětské hřiště a na malý nákup v okolí bydliště. Klientka bydlí společně s rodinou na Praze 11 (Újezd), pracuje jako psycholožka a zajímá se o hudbu, módu, jazyky a sport.


 • Klient se zbytky zraku (48 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ním chodila plavat ve všední dny po 18. hod., nebo o víkendech dle domluvy. Frekvence setkávání je 1x za 3 týdny. Volba bazénu by byla na dohodě s dobrovolnicí, klient může dojet téměř kamkoliv. Mezi klientovy zájmy patří cestování a poslech rádiových pořadů a bydlí na Praze 5 (Hlubočepy).


 • Zcela nevidomý muž (64 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ním chodil na různé kulturní akce, především hudebního charakteru (mimo opery). Frekvence setkávání je cca 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendech (v závislosti na konání akcí). Mezi klientovy zájmy patří hudba, zahrádkaření a práce s keramikou. Bydlí v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina (P-6), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy.


 • Zcela nevidomý muž (76 let) s lehkou sluchovou vadou hledá dobrovolníka muže pro společné procházky po Praze nebo kratší mimopražské výlety (3-6 km). Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně kdykoliv ve všední dny nebo o víkendu. Klient se zajímá o dějiny (hlavně 2. světová válka, letectví) a klasickou hudbu. Bydlí na Praze 4 (Krč).


 • Prakticky nevidomá žena (68 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní chodila plavat (bazén Zelený pruh) nebo na procházky. Frekvence setkávání je 1x týdně kdykoli ve všední dny nebo o víkendu. Mezi klientčiny zájmy patří četba, hudba, příroda nebo psychologie. Bydlí na Praze 4 (Komořany).


 • Prakticky nevidomá žena (39 let) hledá aktivního dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní a s její dcerou (9 let) vyrážel na delší procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu). Klientka má dále zájem o výlety na tandemovém kole. Frekvence setkávání je 1x za 14 dní kdykoli ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí s rodinou na Praze 15 (Hostivař).


 • Zcela nevidomá žena (42 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), se kterým by mohla vyrazit na procházku po Praze či výlet do nějakého jiného města, případně na nějakou kulturní akci. Dle zájmu dobrovolníka uvítá doprovod i při sportovních aktivitách (tandem, plavání). Frekvence setkávání je 1x měsíčně, ideálně o víkendu. Klientka se zajímá o psychologii a folkovou hudbu, má ráda zvířata a bydlí na Praze 14 (Černý Most).


 • Prakticky nevidomá žena (49 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní vyrážela na procházky a výlety (po Praze i mimo Prahu - dle domluvy s dobrovolnicí). Frekvence setkávání je 1x měsíčně ve všední dny i o víkendu. Klientka ráda chodí do divadla, na koncerty nebo na výstavy. Bydlí na Praze 5 (Barrandov), ale s dobrovolníkem se může scházet i jinde dle domluvy.


 • Paní se zbytky zraku (66 let) hledá aktivní dobrovolnici ženu, se kterou by mohla chodit na vycházky po Praze nebo vyrazit na různé kulturní akce, ve všední dny či o víkendu (uvítá i pomoc při plánování ze strany dobrovolnice). Frekvence setkávání je 1x týdně - 1x za 14 dní. Paní se zajímá o historii staré Prahy a bydlí na Praze 14 (Černý Most), ale po městě se pohybuje samostatně.


 • Žena se zbytky zraku (53 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní vyrážel na delší turistické výlety. Klientka má zájem i o doprovody na nákupy nebo plavání. Frekvence setkávání by byla dle možností dobrovolníka 1x týdně - 1x za 14 dní ve všední dny nebo o víkendech. Klientka dříve pracovala na recepci, mezi její záliby patří především sport. Bydlí na Praze 3 (Vinohrady).


 • Zcela nevidomá paní (42 let) hledá dobrovolnici ženu, se kterou by mohla zajít do divadla, na koncert nebo na výstavu. Ráda by také vyrazila na procházku nebo výlet, příležitostně by uvítala i doprovod na nákup. Klientka pracuje jako kartáčnice, baví ji ruční práce, čtení, kultura, vaření i pečení. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny (odpoledne nebo večer) i o víkendu (kdykoliv). Klientka bydlí na Praze 9 (Vysočany).


 • Zcela nevidomá žena (51 let) hledá dobrovolnici ženu, která by s ní a jejím vodicím psem chodila na procházky a občas s ní zašla na nákup. Ráda by se setkávala 1x za 14 dní kdykoliv během dne ve všední dny i o víkendu. Klientka bydlí na Praze 11 (Chodov).


 • Zcela nevidomá žena (38 let) hledá dobrovolnici ženu blízkého věku a podobných zájmů, se kterou by mohla vyrazit na procházku s vodicím psem nebo na malý nákup. Ráda by také využila pomoc při předčítání a příležitostně by uvítala i doprovod na koncert, případně na mši nebo biblickou hodinu. Frekvence setkávání je 1-2x měsíčně ve všední dny nebo o víkendu. Klientka má ráda psy, koně, ruční práce, hudbu a zpěv (pokud by hudba bavila i dobrovolnici, klientka si s ní ráda někdy zazpívá nebo zahraje na nějaký hudební nástroj). Klientka je mimopražská, ale přes týden bydlí ve středisku pro nevidomé Dědina (Praha 6).


 • Prakticky nevidomá mladá žena (25 let) by se ráda setkávala s dobrovolníkem (ženou nebo mužem), který by s ní chodil do posilovny do ulice Salmovská. Frekvence setkávání je 1x za týden - 1x za 14 dní v odpoledních hodinách. Mezi klientčiny zájmy patří četba (sci-fi a fantasy), práce na počítači a s telefonem, lukostřelba, nakupování a kultura. Bydlí na Praze 6 (Řepy), pracuje jako sociální pracovnice a má vodicího psa.


 • Prakticky nevidomá žena (55 let) hledá dobrovolníka (ženu nebo muže), který by s ní chodil na krátké procházky v okolí domu, případně ji občas doprovodil k lékaři nebo na nákup. Frekvence setkávání 1x za týden v průběhu dne. Klientka bydlí na Praze 8 (Kobylisy).


 • Jestliže Vás některý inzerát zaujal, ale nemůžete nabídnout frekvenci setkávání, kterou by uvítal klient, neváhejte s přihlášením, protože klient může mít dobrovolníků více, aby se pokryla jeho poptávka.


  © Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz