Konzultace pro nevidomé uživatele iPhone

Okamžik navázal na úspěšný loňský projekt „Zpřístupnění užívání Apple iPhone nevidomým uživatelům“ a nyní dokončuje další sérii audio/video lekcí, které budou tentokrát určeny zkušenějším nevidomým uživatelům iPhonů. V lekcích se uživatelé mohou seznámit s pokročilejšími funkcemi a aplikacemi telefonu, naučit se již zvládnuté funkce dělat efektivněji a poznat některá externí zařízení, která lze k iPhonu připojit. Letos navíc dostali příležitost podělit se o své zkušenosti s každodenním používáním iPhonu i dva klienti Okamžiku. Každý z nich přispěje jednou audio/video lekcí, ve které přiblíží, jak jim telefon pomáhá doma i na cestách.

Lekce jsou určeny těžce zrakově postiženým uživatelům mobilních telefonů iPhone či např. lektorům počítačových dovedností, kteří je již brzy naleznou buď na portálu youtube.com, nebo na webových stránkách www.okamzik.cz.

Stejně jako loni Okamžik nabízí zájemcům se zrakovým postižením i osobní konzultace k využívání iPhonu poslepu se zkušenými lektory pro práci s náročnými kompenzačními pomůckami Mgr. Radkem Seifertem a Janem Šnyrychem.

Zájemci s nimi mohou konzultavat vybraná témata na svém vlastním zařízení. Pro ty, kteří nákup chytrého telefonu teprve zvažují, je k vyzkoušení k dispozici telefon Apple iPhone SE. Individuální konzultace probíhají po předchozí domluvě v klubovně Okamžiku (Na Strži 1683/40, Praha 4) nebo jinde dle domluvy s lektorem. V případě potřeby bude zajištěn doprovod z nejbližší stanice MHD. V opodstatněných případech je možná i konzultace prostřednictvím Skype. Pro více informací nebo objednání kontaktujete Mgr. Barboru Hruškovou na tel. 775 209 055 nebo e-mailem na b.hruskova@okamzik.cz. Individuální konzultace budou probíhat do konce dubna 2018 a jsou pro účastníky zdarma.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška – podpořen částkou 70 000 Kč.

 << Všechny aktuality 
© Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz