Promítání filmu Po strništi bos pro hendikepované diváky v kině Světozor

Kino Světozor od 28.8.2017 poskytuje pro sluchově a zrakově hendikepované diváky technologie, které jim umožní sledovat film se skrytými titulky a popisnou audio stopou.

Takto vybavený je film Jana Svěráka Po strništi bos a minimálně do 6.9.2017 budou technologie na tento titul po předchozí telefonické nebo mailové rezervaci k dispozici.

Pro zrakově postižené se jedná o speciální bezdrátová sluchátka, která mají regulaci hlasitosti pro každé ucho. Pro sluchově postižené se jedná o bezdrátový box, který je upevněn mezi sedačkami a divák si ho nastaví do optimální pozice vzhledem k plátnu, nebo bezdrátové brýle, ve kterých jsou zobrazovány titulky a u kterých jde regulátory na boku a mezi skly brýlí nastavit optimální umístění titulku.

Zařízení vám zapůjčí a uvede do provozu obsluha kina (promítač nebo uvaděčka). Pro zapůjčení je třeba si toto zařízení zarezervovat v pracovní dny od 10:00 – 17:00 na telefonním čísle 608 33 00 88 nebo e-mailu rezervace@kinosvetozor.cz. Je třeba mít svoji rezervaci potvrzenu, jinak nebude možné vám zařízení zapůjčit.

Na film je zdravotně postiženým (ZTP průkaz) poskytována sleva, doprovod má vstupné zdarma. Informace o doprovodu je třeba uvést při rezervaci. Lístek si hendikepovaný divák kupuje ve standardních prodejních kanálech kina (web, rezervace online, pokladna).

Divák si s platnou vstupenkou se dostaví nejpozději 20 minut před zahájením filmu ke vstupu do sálu, kde bude personálem usazen na místo a bude mu vydáno zařízení, kterém mu obsluha pomůže nastavit do provozního režimu. Po skončení filmu počká v sále a obsluha si zařízení opět odebere. Jedná se o pilotní, testovací projekce a nemůžeme garantovat 100 % bezchybnost, ale obsluha kina udělá vše, aby si hendikepovaní diváci mohli film užít s ostatními.

Návod pro zrakově postižené diváky:
Bezdrátová sluchátka
Bezdrátová sluchátka obdržíte od obsluhy v zapnutém stavu. Jediné, co na nich lze regulovat, je hlasitost pro každé jednotlivé ucho. Sluchátka by měla být nastavena na standardní hlasitost, pokud vám nebude vyhovovat, regulátory na jednotlivých ušnicích si nastavte dle potřeby. Měli byste mít zvolenu takovou hlasitost, abyste přes sluchátka slyšeli dialogy a ruchy z filmu. Je možné sluchátka nasadit pouze na jednou ucho a tím vylepšit poslech vlastního filmu.
Pokud se během projekce technologie porouchá, je třeba kontaktovat obsluhu kina.

 << Všechny aktuality 
© Okamžik, z. ú. 2016webmaster(at)okamzik.cz